KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873026
nr 1587 3026
Gudrun Arninge
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -59, Olja på duk, 66x53 cm, yttermått inklusive ram: 81x69 cm
Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:53:02
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Gudrun Arninge
Läs mer om Gudrun Arninge